Ошибка
  • JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID: 344
Понедельник, 25 Июнь 2018 08:27

У "Газпромі" заявили, що домоглися зупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу за контрактом про транзит

"Газпром" судиться з "Нафтогазом" із 2014 року

Російський газовий монополіст "Газпром" повідомив, що Апеляційний суд Свеа (Швеція) задовольнив клопотання компанії й призупинив виконання рішення Стокгольмського арбітражу щодо спору з НАК "Нафтогаз України" в межах контракту на транзит газу. Про це повідомляє Twitter російської компанії.

Через оскарження арбітражного рішення за транзитним контрактом і спроби "Нафтогазу" розпочати процедуру примусового виконання рішення "Газпром" 7 червня подав відповідне клопотання.

У прес-службі російського монополіста заявили: апеляційний суд погодився, що підстави для зупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу є, а це означає, що підстав для арешту активів "Газпрому" за кордоном у "Нафтогазу" більше немає.

Крім того, згідно зі шведськими законами, рішення апеляційного суду не може бути оскаржено, додали в "Газпромі".


pic.twitter.com/vMGaX4iXTS

— ПАО «Газпром» (@Gazprom) 14 червня 2018 р.

Із 2014 року "Газпром" і "Нафтогаз України" судилися в Стокгольмському арбітражі через контракти на постачання природного газу з РФ в Україну і транзит газу через територію України від 2009 року.

22 грудня 2017 року в "Нафтогазі" заявили про перемогу над "Газпромом" за всіма спірними питаннями контракту на постачання газу. Водночас у "Газпромі" повідомили, що суд зобов’язав "Нафтогаз" виплатити суму протермінованої заборгованості в розмірі $2 млрд і відсотки за протермінування.

28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж задовольнив позов "Нафтогазу" до "Газпрому" про недостатні обсяги транзиту. Українська компанія домоглася компенсації в сумі $4,63 млрд. За підсумками двох арбітражних проваджень у Стокгольмі "Газпром" має виплатити $2,56 млрд на користь "Нафтогазу".

"Газпром" уже оскаржив обидва рішення Стокгольмського арбітражу і почав процедуру розірвання контрактів із НАК "Нафтогаз України".

У "Газпромі" заявили 28 травня, що в процесі тривалого вивчення тексту рішення, до якого було залучено "всесвітньо визнаного експерта-лінгвіста", російська сторона дійшла висновку, що значну частину арбітражного рішення написали не арбітри, а "інша особа".

30 травня "Нафтогаз" почав процедуру примусового стягнення з "Газпрому" $2,6 млрд.

5 червня в НАК "Нафтогаз України" повідомили, що суд заарештував голландські активи "Газпрому" для виплати боргу українській компанії. У "Газпромі" заявили, що оскаржили це рішення.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/-u-gazpromi-zajavili-shcho-domoglisja-prizupinennja-vikonannja-rishennja-stokgolmskogo-arbitrazhu-po-kontraktu-pro-tranzit-250866.html”

Интересное