Ошибка
  • JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID: 344
Четверг, 26 Март 2020 14:09

В Офісі президента запевнили, що в Україні немає проблем із наявністю тестів на коронавірус

Першу партію медзасобів із Китаю доправили в Україну 23 березня

В Україні немає проблем із наявністю тестів на коронавірус. Про це 25 березня "Обозревателю" заявив заступник глави Офісу президента України Кирило Тимошенко.

Об этом сообщает Руспрес

"Ми просимо припинити поширювати фейки та "зраду" в суспільстві щодо кількості тестів. Ми оголосили про те, що завеземо 10 млн ПЛР-тестів. Але ця кількість нам не потрібна одномоментно. Тести постачаються в Україну партіями. Першим рейсом – військовим літаком – із Китаю було доставлено 50 тис. ПЛР-тестів. Завтра вантажитиметься новий борт, на якому прибуде 100 тис. тестів. Додатково з Південної Кореї протягом двох днів в Україну буде доставлено ще 100 тис. таких тестів... Так, ми матимемо вже 250 тис. ПЛР-тестів. І очікується ще декілька таких партій із-за кордону", – розповів він.

Тимошенко додав, що паралельно із цим в Україні запустили виробництво вітчизняних тестів для проведення полімеразної ланцюгової реакції.

"Вони будуть відвантажуватися вже через 10 днів. До цього часу Україні із запасом вистачить ПЛР-тестів, закуплених за кордоном. Ідеться саме про тести для лабораторій, які роблять високоточну діагностику", – підкреслив він.

Тимошенко зазначив, що на першому етапі Україна матиме приблизно мільйон тестів для полімеразної ланцюгової реакції.

"Якщо в якийсь момент ми зрозуміємо, що динаміка епідемії почала сповільнюватися й нам не потрібна така кількість ПЛР-тестів, ми зупинимо закупівлі. Окрім того, ми вже привезли 250 тис. експрес-тестів. Наголошу, що ці швидкі тести були закуплені для проведення попередньої діагностики. Їх достатньо для того, щоб на кордонах та в аеропорту "Бориспіль", куди вони вже передані, прикордонники й медики могли проводити тестування на коронавірус, не звертаючись до лабораторій", – пояснив він.

Заступник керівника ОПУ розповів, що чергова партія медзасобів із Китаю прибуде в Україну найближчими днями.

"Ми зафрахтували вантажний літак казахської компанії, що обійдеться Україні дешевше, ніж польоти великого військового Іл-76. Борт вилетить з Астани сьогодні вночі. Опівдні четверга він повинен приземлитися в Китаї та почати завантаження. Зараз склад у Китаї завантажений на три польоти", – пояснив він.

Тимошенко повідомив, що черговим рейсом в Україну має бути доправлено 280 тис. респіраторів, 30 тис. захисних костюмів, а також значну кількість звичайних тришарових медичних масок, які незабаром надійдуть на аптечні склади та мережі аптек.

Першу партію медзасобів із Китаю доправили в Україну 23 березня. В Офісі президента повідомляли, що тестів, які доправили в Україну, вистачить на більше ніж 10 днів.

В Україні станом на 22.30 25 березня кількість інфікованих коронавірусом сягнула 145, п’ятеро з них померли, один одужав.

Спалах коронавірусної інфекції виник у грудні 2019 року в Китаї. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними американського Університету Джонса Гопкінса станом на вечір 25 березня, загальна кількість інфікованих у світі сягнула 466 955, із них 21 162 померли, 113 769 одужали.

Усе про епідемію коронавірусу в Україні. Оновлюється


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-v-ofisi-prezidenta-zapevnili-shcho-v-ukrajini-nemaje-problem-z-najavnistju-testiv-na-koronavirus-1492683.html”

Интересное