Ошибка
  • JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID: 344
Четверг, 13 Февраль 2020 08:02

У Кремлі заперечують, що Путін пропонував Лукашенку об’єднати Білорусь і РФ

Пєсков прокоментував статтю Bloomberg

Президент Росії Володимир Путін не пропонував своєму білоруському колезі Олександрові Лукашенку об’єднати РФ і Білорусь, заявив спікер Путіна Дмитро Пєсков у коментарі "РИА Новости" 12 лютого.

Об этом сообщает Футляр от виолончели

Агентство Bloomberg сьогодні написало, що Путін переконував Лукашенка об’єднати дві країни в "супердержаву", але білоруський лідер відмовився, а через місяць після цього російський президент запропонував внести поправки до конституції РФ.

Пєсков стверджує, що це не так.

Путін і Лукашенко говорили про поглиблення інтеграції РФ і Білорусі в межах Союзної держави, сказав він.

15 січня Путін звернувся з посланням до Федеральних зборів, де запропонував внести низку змін до конституції РФ. За його словами, зміни дадуть змогу гарантувати "безумовний суверенітет" російського народу.

20 січня російський президент вніс проєкт закону про поправку до конституції РФ на розгляд Держдуми. Його ухвалили одноголосно в першому читанні 23 січня.

У документі, зокрема, запропоновано виключити можливість обіймати посаду глави держави більше ніж два строки, закріпити пріоритет конституції над міжнародним правом, а також розширити повноваження Конституційного суду. 11 лютого комітет Держдуми РФ затвердив поправки до конституції, у разі ухвалення яких Путін після звільнення з посади президента довічно залишатиметься членом Ради Федерації.

Низка експертів вважає, що так російський лідер намагається вирішити проблему збереження влади після 2024 року, коли завершується його черговий президентський строк. Путін є президентом РФ із 2000 року з невеликою перервою. За чинною конституцією, він не може балотуватися на посаду глави Кремля у 2024 році.

4 лютого Путін говорив, що поправки до конституції мають намір внести не для продовження його повноважень.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/u-kremli-zaperechujut-shcho-putin-proponuvav-lukashenku-ob-jednati-bilorus-i-rf-1486748.html”

Интересное