Ошибка
  • JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID: 344
Воскресенье, 26 Январь 2020 11:17

У РФ заявили, що ідея Качинського про російські репарації – спроба згладити дипломатичний провал

У РФ розцінили слова Качинського як провокацію

Слова лідера панівної в Польщі партії "Право і справедливість" Ярослава Качинського про російські репарації – це провокація. Про це 25 січня у "Фейсбуці" заявив член Ради Федерації РФ, голова комітету з міжнародних справ Костянтин Косачов.

"Навмисне провокаційні заяви... Качинського про нібито належні Польщі компенсації від Росії, тобто від найбільш постраждалої сторони у Другій світовій війні – це певною мірою спроба згладити дипломатичний провал із неучастю польського президента [Анджея Дуди] у пам’ятних заходах в Єрусалимі", – написав він.

Російський сенатор стверджує, що "у Варшаві готувалися до якихось звинувачень російського президента на адресу Польщі, навіть зібрали спецкоманду експертів, покликану викривати "дезінформацію" на історичні теми, але, на превеликий подив польських політиків, в Ізраїлі всім було не до Польщі".

"Може, це і прикро, але Польща не була і не є об’єктом російських або радянських прагнень, але треба визнати, вона дійсно дуже постраждала від сталінських репресій, як і інші народи. Не більше, але й не менше", – зазначив Косачов.

Він вважає, що йдеться про "ігри на домашню публіку з виставленням історичних рахунків".

"Це все від лукавого. Наша країна може виставити такий рахунок практично кому завгодно – понад половину Європи були союзниками Гітлера або ж, як Польща, щонайменше не допомогли запобігти війні. Але це не наш метод", – заявив Косачов.


https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2701877959892949&id=100002123135703

Качинський заявив в інтерв’ю німецькому виданню Bild, що Росія має, як і Німеччина, платити репарації Польщі.

5 січня президент Польщі Анджей Дуда, який мав їхати в Ізраїль на заходи, приурочені до 75-ї річниці визволення в’язнів концентраційного табору Аушвіц, відмовився від участі, тому що організатори не хотіли надавати йому слово. Серед запрошених на церемонію в Ізраїлі був і президент РФ Володимир Путін.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/-u-rf-zajavili-shcho-ideja-kachinskogo-pro-rosijskih-reparatsiji-sproba-zgladiti-diplomatichnij-proval-1484320.html”

Интересное