Ошибка
  • JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID: 344
Суббота, 21 Декабрь 2019 12:14

Оржель заявив, що "Нафтогаз" і "Газпром" відкличуть зустрічні позови з арбітражу

Оржель: У нас є бачення, які є домовленості щодо транзиту

На переговорах у Мінську 20 грудня Україна та РФ домовилися врегулювати питання майбутніх арбітражних спорів щодо газу. Про це на брифінгу 21 грудня сказав міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель, передає кореспондент видання "ГОРДОН".

"Це потенційна можливість виграшу. Але у нас є бачення, які є домовленості щодо транзиту. Тому в цьому випадку пакетне рішення передбачає перегляд позицій щодо майбутніх арбітражів. Тобто рішення про $3 млрд чітко визначено, а рішення про інші буде у межах пакета відкликано", – сказав міністр.

Він заявив, що РФ виділить Україні $3 млрд за рішенням Стокгольмського арбітражу.

28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж задовольнив позов "Нафтогазу України" до "Газпрому" про недостатні обсяги транзиту. Українська компанія домоглася компенсації в сумі $4,63 млрд. З урахуванням того, що арбітраж підтвердив борг української сторони за постачання газу в розмірі понад $2 млрд, "Газпром" мав виплатити "Нафтогазу" $2,56 млрд. За твердженням української компанії, з 1 березня 2018 року на суму боргу нараховується пеня. "Газпром" оскаржив обидва рішення Стокгольмського арбітражу і почав процедуру розірвання контракту з "Нафтогазом".

27 листопада 2019 року суд відхилив апеляцію "Газпрому" на одне з рішень Стокгольмського арбітражу і постановив компенсувати "Нафтогазу" витрати на судовий процес.

2 листопада 2019 року "Нафтогаз" подав в арбітраж нову заяву проти "Газпрому".

10-річний контракт між Україною і Росією про постачання і транзит газу закінчується 31 грудня 2019 року. З осені 2015-го Україна не імпортує природного газу за контрактом із "Газпромом", закуповуючи газ на своєму західному кордоні.

20 грудня на переговорах у Мінську представники України, РФ та Єврокомісії "досягли остаточної домовленості з принципових позицій" щодо транзиту російського газу, повідомили в Офісі президента України. У російському "Газпромі" розповіли, що Україна та РФ підписали протокол домовленостей про продовження транзиту газу через територію України і врегулювання взаємних вимог. Віцепрем’єр РФ Дмитро Козак розповів, що новий п’ятирічний контракт на транзит мають підписати до кінця року. Він також розповів, що під час переговорів Москва і Київ урегулювали взаємні претензії щодо газу і тепер "більше судових позовів, судових суперечок, взаємних претензій не буде".


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/-orzhel-zajaviv-shcho-naftogaz-i-gazprom-vidklichut-zustrichni-pozovi-z-arbitrazhu-1480061.html”

Интересное