Ошибка
  • JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID: 344
Пятница, 06 Декабрь 2019 09:17

Юрист Хорошковського ділить 7 гектарів на Жуковому острові з «нащадками» судді Вищого госпсуду та члена ВРЮ

Юрист Хорошковського ділить 7 гектарів на Жуковому острові з «нащадками» судді Вищого госпсуду та члена ВРЮ
Юрист Хорошковського ділить 7 гектарів на Жуковому острові з «нащадками» судді Вищого госпсуду та члена ВРЮ

Фірма «Сесіль», яка орендує 7,47 га на Жуковому острові в Києві, контролюється екс-віце-президентом UA Inter Media Holding Ярославом Порохняком. Про це йдеться у сюжеті Сергія Андрушка в телепрограмі «Схеми».

Порохняк має частку у ТОВ «Оздоровчий центр «Сесіль» через власне ТОВ «Київська правнича компанія». Раніше він був відомий як начальник юридичного відділу «Укрсоцбанку» (коли банком володів Валерій Хорошковський), і як співзасновник «Союз-Віктану» (коли його контролював Хорошковський) і як співзасновник меблевої компанії «Меркс» разом з Валерієм Хорошковським. Також він займав керівні посади на телеканалі «Інтер», коли він належав Хорошковському.

Ще дві частки у «Сесілі» мають ТОВ «Фірма Оріон 2000» (засновником є траст «Мульті Інвестментс Естеблішмент» з Ліхтенштейну) і ТОВ «Шеваль бланк» (засновником є офшор «Вайтклиффс Холдинг ЛТД» з Мальти).

Ці офшори стали власниками часток у «Сесілі», замінивши більш відомих в Україні діячів.

гречківський

Замість «Оріона 2000» співзасновником «Сесілі» раніше було ТОВ «Перша академія розвитку» Світлани Ємельянової, дружини судді Вищого госпсуду Артура Ємельянова. За часів президентства Віктора Януковича суддя Ємельянов зробив стрімку кар’єру і перебрався з Донецька до Києва, де за кілька років став заступником голови Вищого господарського суду України.

А засновником «Шеваль бланку» замість мальтійців були Павло Гречківській з дружиною Ганною. Бізнесмен і адвокат Гречківський уже через кілька місяців після Революції гідності став членом Вищої ради юстиції, інституції, яка має карати чи обирати суддів.

Павло Гречкіський заявив, що тільки знайомий із Ємельяновим. І з приводу фірми «Сесіль» ніколи з ним не зустрічався.

«Знаєте, коли я з ним познайомився?! Я від Київської міської ради був членом кваліфікаційно-дисциплінарної комісії господарських судів… А він тоді уже займав якусь адмінпосаду в Донецьку чи Донецькій області, я не знаю. Але він приїжджав як старший делегації і тоді візуально, підкреслюю, візуально я з ним познайомився. От тоді я вперше почув прізвище Ємельянов» – сказав Гречківський.

У 2007 році Київрада передала в оренду ТОВ «Оздоровчий центр «Сесіль» 7,47 га землі на Жуковому острові на 10 років. Ділянку надали для влаштування реабілітаційно-оздоровчого центру із зоною відпочинку.

У 2006-2013 рр. Гречківський був депутатом Київради, що віддала цю землю в оренду. Але Гречківський запевняє, що не пам’ятає, чи голосував за це рішення, але водночас зазначив, що завжди підтримував передачу землі в оренду.

Від «Наших Грошей»:

З 2007 р. до грудня 2012 р. співвласником фірми «Сесіль» значився Юрій Ситник, що мав довіреності на автомобілі Павла Гречківського та його дружини.

У 2011-2012 рр. прокуратура оскаржувала цю оренду і стверджувала, що рішення Київради прийняте з порушенням регламенту. Зокрема, перед укладанням договору не було інформування населення, не враховано інтереси громади. Крім того, ця ділянка входила до природно-заповідпого фонду і Київрада не мала права нею розпоряджатися.

Однак суд з доводами прокуратури не погодився і у позові відмовив. Суд вказав на те, оскільки земля передавалась в оренду, а не у власність, то в інформуванні населення не було необхідності. Крім того, спірні 7,47 га не входять до ландшафтного заказника «Жуків острів», згідно з межами цього заказника, визначеними рішенням Київради у 2007 році. На момент прийняття рішення на території Київської міської ради розмежування земель державної і комунальної власності не здійснювалось. Тому перебування земельної ділянки у державній власності не доведено.

На момент оскарження договору оренди в Господарському суді м.Києва головою цього суду був Артур Ємельянов. Коли наступного року справа потрапила в Київський господарський апеляційний суд Ємельянов вже був суддею цього суду. У Вищому господарському суді, який зацементував це рішення, заступником голови суду раніше був тато самого Гречківського.

Минулого тижня стало відомо, що в Ліхтенштейні заарештовано кошти судді Артура Ємельянова – 13 млн швейцарських євро або 300 млн грн. Прем’єр-міністр Арсеній Яценбюк похвалився, що кошти арештував «наш підрозділ з боротьби з відмивання коштів». Але на запит «Німецької хвилі» головний прокурор Ліхтенштейну повідомив, що підставою для арешту стала їх інформація. Ці кошти можуть бути повернуті в Україну, якщо українське правосуддя встановить їх злочинне походження.

http://nashigroshi.org/


Интересное